Procedura postępowania w przypadku zasłabnięcia ucznia

1. W sytuacji zasłabnięcia ucznia nauczyciel/pracownik szkoły udziela pierwszej pomocy.

2. Uczeń zostaje przeprowadzony przez nauczyciela/pracownika do sekretariatu szkoły.

3. Po udzieleniu dziecku pierwszej pomocy nauczyciel/pracownik szkoły powiadamia rodziców o zaobserwowanych u ucznia zmianach oraz informuje o konieczności jak najszybszego odbioru dziecka ze szkoły i udania się do lekarza.

4. Jeżeli nie ma możliwości skontaktowania się z rodzicami ucznia, wówczas nauczyciel/ pracownik szkoły kontaktuje się np. telefonicznie z lekarzem w celu uzyskania konsultacji medycznej.

5. Lekarz podejmie decyzję co do możliwości powrotu chorego ucznia do domu szkolnym autobusem/środkami komunikacji publicznej. Jeżeli uczeń sam nie może wracać do domu, pozostaje pod opieką wyznaczonej przez dyrektora osoby do momentu skontaktowania się z rodzicami ucznia albo odebrania go ze szkoły.

6. Nauczyciel/wychowawca/pedagog/pracownik szkoły sporządza notatkę z przebiegu rozmów i podjętych decyzji.