akcja nakretki 02Akcja „Nakręć się na pomaganie”

Szkoła Podstawowa im. kpt. Stanisława Betleja w Przewozie wraz z Urzędem Gminy w Przewozie uczestniczy w akcji „Nakręć się na pomaganie”. Już kolejny rok uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz miejscowa społeczność zbierają nakrętki, wspierając tym samym Oliwiera Szałęgę – podopiecznego Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Mimo nauczania zdalnego akcja trwa nadal. Pamiętaj, że dobro wraca!

projekt klimat 01Projekt "Odpowiedź na globalne wyzwania klimatyczne zaczyna się w szkole"

Szkoła Podstawowa w Przewozie zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Odpowiedź na globalne wyzwania klimatyczne zaczyna się w szkole" realizowanym przez Fundację Civis Polonus . Projekt jest współfinansowanym ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
W ramach projektu zostały przeprowadzone dwa audyty klimatyczne w obszarach: jedzenie i energia. W dalszej części realizacji odbyły się trzy apele, na których uczestnicy zostali zapoznani z bieżącymi wyzwaniami i bolączkami środowiska oraz zostali zachęceni do zaangażowania się w działania na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych.

lekturki spod chmurki 03Projekt "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki"

Uczniowie kl. II rozpoczęli realizację ogólnopolskiego projektu "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". Projekt jest realizowany od 23 września br. do 21 czerwca 2021 r.