projekt przygody kropelki 05Projekt „Przygody kropelki”
Uczniowie klasy pierwszej realizują projekt matematyczno – przyrodniczy „Przygody kropelki”.

Głównym celem projektu jest rozbudzanie zainteresowań matematycznych i przyrodniczych uczniów związanych z obserwacją pogody. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne: „Prognoza pogody”, ”Krążenie wody w przyrodzie”,” „Po co mi woda?”. Prowadzą kalendarz pogody, wykonały wiatromierze i wiatraczki według własnego pomysłu. Prezentowały pogodę i bawiły się w pogodynkę. Opowiadały przygody kropelki wody bawiąc się w teatr.
W ramach realizowanego projektu ,,Przygody Kropelki” uczniowie klasy I zapoznali się ze stanami skupienia wody i krążeniem wody w przyrodzie, uczestniczyli w eksperymentach związanych z wodą. Zainspirowani tematem wykonali plakat ,,Krążenie wody w przyrodzie”, kukiełkę – Kropelkę oraz eksperyment ,,Robimy chmurę deszczową i kolorowy deszcz”.