narodowe czytanieNarodowe Czytanie po raz dziewiąty

Narodowe Czytanie to akcja zachęcająca do czytania klasyków polskiej literatury, które patronuje para prezydencka. Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania jest „Balladyna” dramat Juliusza Słowackiego wydany w 1839 r.
W tym roku Narodowe Czytanie w naszej szkole odbyło się w piątek 4 września w auli szkolnej. We wspólnym czytaniu udział wzięli z podziałem na role: pani dyrektor szkoły Wioletta Sosnowska (Kirkor), pani wicedyrektor szkoły Barbara Ardelli (Skierka), pan sekretarz gminy Kazimierz Kurpiel (Pustelnik), nauczyciele: pani Renata Jaśkiewicz (Filon), pani Agnieszka Pazera (Chochlik), pani Celina Tyńska (Wdowa), uczniowie: Dominika Saczała kl. VII a (Goplana) i Łukasz Gruchot kl. VII b (Grabiec).