DBI 2021 07Obchody „Dnia Bezpiecznego Internetu 2021” w kl. I – III

W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” uczniowie klasy I obejrzeli filmy edukacyjne „Chroń swoją prywatność”, „Mów jeśli coś jest nie tak”, „Nie ufaj osobom poznanym w sieci”. Poznali również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.


Natomiast w klasie II uczniowie wzięli udział w konferencji dla kl. I-III "BEZPIECZNI W SIECI" przeprowadzonej przez KINO SZKOŁA - Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej. Została również zaprezentowana prezentacja multimedialna nt. „Bezpiecznego Internetu”. W czasie zajęć uczniowie ustalili zasady korzystania z Internetu oraz zbudowali Sieć Internet. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Wirus Komputerowy".
Klasa III na podstawie prezentacji https://sieciaki.pl/ warto-wiedzieć poznała zasady bezpieczeństwa, porady oraz zagrożenia związane z Internetem. Uczniowie utrwalili wiedzę za pomocą kart pracy oraz wykonali plakaty zgodnie z tą tematyką.
W świetlicy szkolnej w związku z obchodami „Dnia Bezpiecznego Internetu” odbyły się zajęcia na których uczniowie z klas I i II uczestniczyli w pogadance oraz wykonali plakat dotyczący zasad bezpieczeństwa w sieci.

 

 

 

 

dzien bezpiecznego internetu

 

https://www.kizoa.com/Video-Editor/d352272727k8555427o2l1/Moj_Film_ASIA