plakat swiatowy dzien wodyŚwiatowy Dzień Wody
W ramach Światowych Obchodów Dnia Wody uczniowie klasy V, w trakcie godziny wychowawczej, podjęli dyskusję na temat codziennego zużycia wody oraz sposobów na jej oszczędzanie.

Oprócz tego obejrzeli trzy filmiki edukacyjne, poruszające m.in. tematykę dostępu do wody pitnej - " Woda zmienia życie"; " Kropla wody dla Sudanu Południowego" oraz " Oszczędzanie wody to za mało". Wierzymy, że małymi czynami, możemy zmienić świat.
Na lekcji religii, przy okazji tematu Misyjność Kościoła w ramach obchodzonego Światowego Dnia Wody obejrzeli film pt. ,,Czad - Pustynia Boga", w którym poruszany jest temat braku dostępu do wody, która jest skarbem. Podjęli refleksję nad problemem występującym nie tylko w tym regionie świata, jego konsekwencjami dla ludności i nie tylko oraz nad tym, jaki skarb posiadamy, jak postępować, aby tej wody nam nie zabrakło, jak ją oszczędzać.
Uczniowie klasy I obejrzeli filmy edukacyjne. Poznali sposoby pozyskiwania wody na świecie. Rozmawiali o przyczynach braku dostępu do wody. Wykonali Sudoku wodne: Po co nam woda? Wykonali plakaty „Skąd biorę wodę”. Poznali sposoby oszczędzania wody. Wspólnie rozwiązali Quiz zaproponowany przez PAH. Natomiast klasa III na podstawie filmów edukacyjnych i prezentacji dowiedzieli się, że wszyscy ludzie potrzebują wody, jednak nie wszyscy mają z różnych przyczyn zapewniony do niej dostęp. Poznali również różne sposoby pozyskiwania wody na świecie. Natomiast klasa 8B dyskutowała na temat problemów z dostępem do wody w różnych miejscach świata i próbowała znaleźć sposoby na oszczędzanie wody. Uczniowie wykonali też plakaty i posty do mediów społecznościowych poświęcone tym zagadnieniom.
W ramach obchodów tego ważnego święta, uczniowie kl. II sprawdzali właściwości wody i przeprowadzali Eksperymenty z wykorzystaniem wody, a klasa 4 zaplanowała swoje śniadanie i na tej podstawie obliczyli ilość zjedzonej wody. Otrzymane wyniki wywołały duże zdziwienie wśród uczniów.