uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2021 2022 19Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września 2021r. uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022 Pani dyrektor Wioletta Sosnowska powitała wszystkich gości, rodziców i uczniów.


Szczególne słowa skierowała do najmłodszych, rozpoczynających naukę w naszej szkole oraz nowo przybyłych uczniów. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. a także tego, by ten rok szkolny uczynić wyjątkowym. Podobne życzenia skierował do dzieci i młodzieży wójt gminy Przewóz Pan Mariusz Strojny oraz przewodnicząca Rady Gminy Pani Bogusława Szlachetka. Dzisiejsza uroczystość była również okazją, by przypomnieć ważną datę z historii naszej ojczyzny- wybuch II wojny światowej. Stąd płynąca refleksja, że wolność nie jest czymś danym na zawsze, ale trzeba ją cenić i pielęgnować. Uczniowie mogli także poznać sztandar szkoły i odsłuchać hymn państwowy - symbole naszej wspólnoty i przywiązania do najwyższych wartości. ZACZYNAMY !!!