wycieczka szkolna do boleslawcaWycieczka szkolna do Bolesławca
Uczestnikami wycieczki byli uczniowie kl. III, IV b, część uczniów kl. I i V. W Bolesławcu zwiedziliśmy Żywe Muzeum Ceramiki., w którym poznaliśmy etapy tworzenia naczyń kamionkowych.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zdobienia naczyń. Każdy mógł wykazać się swoją kreatywnością, pomysłowością. Powstały oryginalne cukierniczki, które zostaną przesłane do szkoły po dokonaniu kolejnych etapów obróbki naczyń w zakładzie ceramiki. Następnie udaliśmy się do zwiedzania zamku w Grodźcu, który znajduje się na szczycie wygasłego wulkanu. Wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Nasi uczniowie, w każdym miejscu zachowywali się godnie i kulturalnie. Myślę, że warto było być z Nami na tej wycieczce.