logo bohateronAkcja BohaterON
Nasza szkoła zgłoszona została do udziału w akcji BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
Uczniowie kl.III aktywnie uczestniczyli w tej akcji . Podczas zajęć zapoznani zostali z ideą akcji, oglądali filmik pt. "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Przygotowali kartki z podziękowaniami dla Powstańców. Następnie udali się na pocztę, aby je wysłać. Była to bardzo wartościowa lekcja, która pozwoliła wzbudzić wśród uczniów szacunek i pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego.