plakat europejski dzien sportu szkolnegoEuropejski Dzień Sportu Szkolnego 2022
30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD).

To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięło udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!
W tym dniu do szkoły wszyscy uczniowie i nauczyciele przychodzą w dresach lub innym stroju sportowym.
Na hali sportowej odbędą się zawody dla uczniów i nauczycieli. Każdy uczestnik otrzyma kartę, na którą będzie zbierał punkty z różnych kategorii sportowych.

Na koniec wyłonimy Mistrza Europejskiego Dnia Sportu szkolnego w 5 kategoriach:
1. Dziewcząt z klas 4 – 6
2. Chłopców z klas 4 – 6
3. Dziewcząt z klas 7 – 8
4. Chłopców z klas 7 – 8
5. Nauczyciel

Harmonogram zawodów:
9.45 – 10.45 klasy 4,5,6 rozgrzewka, konkurencje
10.45 – 11.00 przerwa organizacyjna
11.00 – 12.00 klasy 7,8 rozgrzewka i konkurencje

Podsumowanie wyników i wyłonienie mistrzów w poszczególnych kategoriach odbędzie się 3.10.2022 r. (poniedziałek).
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL