koncert edukacyjny biura orfeuszKoncert Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”
31 marca odbył się kolejny koncert Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Tym razem uczniowie mieli okazję posłuchać muzyki flamenco, podziwiać piękny taniec oraz poznać instrumenty – kastaniety i gitarę flamenco. Uczniowie z ochotą wyklaskiwali gorące rytmy oraz powtarzali wesołe okrzyki. Dowiedzieli się również jak wyglądają podeszwy butów do hiszpańskiego tańca i jak zbudowane są instrumenty muzyczne. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z muzyką w roli głównej.

szkolny konkurs czytania po niemieckuSZKOLNY KONKURS CZYTANIA PO NIEMIECKU
Uczniowie klas 7 i 8 doskonalą umiejętność czytania w języku niemieckim. Oto uczestnicy SZKOLNEGO KONKURSU GŁOŚNEGO CZYTANIA PO NIEMIECKU.

teatr w szkoleTeatr w szkole - transmisja Iteatr-u
25 marca uczniowie kl. III dzięki udziałowi w projekcie "Internetowy Teatr TVP dla szkół", mogli oglądać na żywo spektakl teatralny pt. "Zaginiony Świat" na motywach powieści A Conana Doyle'a realizowany przez telewizję TVP3 Rzeszów z gościnnego Teatru Maska w Rzeszowie. Spektakl bardzo się uczniom podobał, ze względu na grę aktorką i piękną scenografię. Pokazał również, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach. Już czekamy na kolejny spektakl, który będzie już niebawem.
Dnia 27.03 przypada również Międzynarodowy Dzień Teatru- z tej okazji uczniowie kl. III zaprezentowali wcześniej przygotowany, krótki teatrzyk kukiełkowy na podst. wierszy J. Tuwima ("Rzepka" i "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci").

 

 

czy matematyke mozna lubic w klasie 2Czy matematykę można lubić w klasie II?
Czy matematykę można lubić? Pewnie! Jest ona „królową nauk” i jest wszędzie. Gdzie tylko spojrzymy – liczby, figury, bryły i właśnie o tym była lekcja matematyki w klasie 2. Uczniowie wykonali bryły i figury z patyczków/wykałaczek i plasteliny. Powstały nawet gwiazdy, ludziki i „trójkąty przyszłości”. Czas zleciał szybciutko, a zajęcia były ciekawe i twórcze.

kody qr zajecia wyrownawczeKODY QR
Nasze zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z języka polskiego nie wieją nudą. Podczas lekcji poznawaliśmy różne części mowy. Teraz czasownik czy rzeczownik nie mają przed nami żadnych tajemnic. Towarzyszyły nam kody QR.B yła świetna zabawa. A nauka gramatyki stała się przyjemnością.

alfik historyczny 1Konkurs AFIK HISTORYCZNY
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś w konkursie Alfik Historyczny. Musieli zmierzyć się z testem. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. A pasjonatom historii życzymy sukcesów.