rok szkolny 2020/2021

dzien bezpiecznego internetu

Konkursy w ramach akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu 2021”

Klasa I - III

Konkurs plastyczny pt. "Portret wirusa komputerowego".

Prace należy składać do 8 marca 2021 r. w bibliotece szkolnej.
Technika prac dowolna, format A4 lub A3.

Klasa IV – VI

Konkurs na plakat pt. „Zasady Netykiety”.

1. Konkurs polega na wykonaniu plakatu promującego zasady netykiety i bezpiecznego korzystania z Internetu, pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu 2021”. Plakat może zostać wykonany komputerowo, ręcznie bądź techniką mieszaną, format A3 lub A4.
Przydatne treści można znaleźć na stronach: www.dbi.pl, www.sieciaki.pl.
2. Praca powinna być wykonana indywidualnie.
3. Prace do konkursu należy składać w formie zdjęcia ukazującego wykonany plakat. Należy zadbać o odpowiedni kadr i dobrą jakość zdjęcia plakatu.
4. Nazwisko, imię i nazwę klasy, autor powinien wpisać w nazwie pliku ze zdjęciem plakatu.
5. Zdjęcia wykonanych prac konkursowych należy przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8 marca 2021r.
6. W tytule wiadomości należy wpisać tekst: Plakat, w treści wiadomości: pełne imię i nazwisko oraz nazwę klasy. Zdjęcie plakatu należy dodać jako załącznik do wiadomości.

Klasa IV – VI

Konkurs na komiks pt. „Bezpieczeństwo w sieci”.

1. Praca powinna nawiązywać tematycznie do bezpieczeństwa w sieci Internet.
2. Komiks można wykonać ręcznie lub w dowolnym programie graficznym np. Paint.
3. Praca nie może zawierać żadnych gotowych elementów (zdjęcia, cliparty).
4. Pracę należy zapisać w formacie: nazwisko i imię_klasa (rozszerzenie.png,jpg)·lub wydrukować.
5. Prace do konkursu można przesyłać w formie zdjęcia ukazującego wykonany komiks. Należy zadbać o odpowiedni kadr i dobrą jakość zdjęcia pracy.
6. Nazwisko, imię i nazwę klasy, autor powinien wpisać w nazwie pliku ze zdjęciem komiksu.
7. Zdjęcia wykonanych prac konkursowych należy przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8 marca 2021r.
8. W tytule wiadomości należy wpisać tekst: komiks, w treści wiadomości: pełne imię i nazwisko oraz nazwę klasy. Zdjęcie komiksu należy dodać jako załącznik do wiadomości.

Klasa VII – VIII

Konkurs na Memy na temat cyberbezpieczeństwa.

1. Konkurs polega na wykonaniu mema graficznego składające się ze zdjęcia i korespondującego z nim komentarza tekstowego na temat cyberbezpieczeństwa.
2. Tekst ma być czytelny i zintegrowany z obrazem.
3. Prace nie mogą zawierać treści wulgarnych.
4. Mem zgłoszony na konkurs musi być wykonany osobiście przez uczestnika.
5. Nazwisko, imię i nazwę klasy, autor powinien wpisać w nazwie pliku.
6. W tytule wiadomości należy wpisać tekst: Mem, w treści wiadomości: pełne imię i nazwisko oraz nazwę klasy. Pracę należy dodać jako załącznik do wiadomości w formacie jpg. lub png.
7. Prace konkursowe należy przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8 marca 2021r.

Klasa VII – VIII

Konkurs na krótki film dotyczący zasad bezpieczeństwa w Internecie

1. Praca konkursowa polega na nakręceniu krótkiego filmu związanego z bezpieczeństwem w sieci i zawierającego hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
2. Dopuszczana liczba osób w grupie do 5-ciu osób.
3. Nazwisko, imię i nazwę klasy, autor powinien wpisać w nazwie pliku.
4. W tytule wiadomości należy wpisać tekst: Film, w treści wiadomości: pełne imię i nazwisko oraz nazwę klasy. Pracę należy dodać jako załącznik do wiadomości.
5. Prace konkursowe należy przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8 marca 2021r.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik 2020-Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to świetna okazja do promocji biblioteki. Na czas naszego świętowania przygotowałyśmy propozycję konkursów i imprez.
Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki kl. I-III, konkurs plastyczny "Portret św. Jana Pawła II" kl. IV-VIII, konkurs recytatorski na najciekawszą interpretację utworu M. Konopnickiej pt. "Stefek Burczymucha" kl. I-VIII, konkurs pod hasłem "Mistrz Pięknego Czytania" kl. I-VIII oraz kiermasz książek. Myślimy, że każdy może wybrać coś ciekawego dla siebie. Życzymy inwencji twórczej i zapraszamy do udziału.

Nauczyciele bibliotekarze

Dzień Tabliczki Mnożenia

logo 2020

2 października odbędzie się w naszej szkole X edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 2020. W tym dniu wyłonimy Mistrzów Tabliczki Mnożenia z poszczególnych klas. Zachęcamy wszystkich do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach.

Nauczyciele matematyki