plakat dzien damy i dzentelmenaDzień Damy i Dżentelmena
W czwartek 28 października 2021 r. dzieci przyszły do szkoły ubrane inaczej niż zwykle. Dziewczynki miały piękne sukienki i spódniczki, a na głowach widniały kolorowe kapelusze.

Chłopcy zaś prezentowali się w szykownych koszulach, które ozdabiały krawaty bądź muchy oraz gustownych marynarkach.
Był to wyjątkowy czas, ponieważ obchodziliśmy Dzień Damy i Dżentelmena. Dzieci dowiedziały się, że każdy może być damą lub dżentelmenem wystarczy odznaczać się wysoką kulturą osobistą to znaczy: dbać o kulturę słowa, wygląd zewnętrzny, być miłym i koleżeńskim, umieć zachować się i w różnych sytuacjach wobec rówieśników jak i osób starszych oraz chętnie służyć pomocą innym, a co najważniejsze używać magicznych słów – proszę, dziękuję, przepraszam.
Dzień Damy i Dżentelmena został przeprowadzony w naszej szkole w ramach projektu „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” – Tydzień Dbania o Relacje.