dzien babciDzień Babci i Dziadka

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy życzy klasa I, II i III.

podaj lapeAkcja „ Człowieku, podaj łapę”

Kolejny raz Szkoła Podstawowa im. kpt. Stanisława Betleja w Przewozie wspiera schronisko w Piotrowie. Od wielu lat społeczność uczniowska uczestniczy w akcji „Człowieku, podaj łapę”, pomagając tym samym zwierzętom znajdującym się pod opieką schroniska. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły do przyłączenia się do akcji. Pamiętajmy, że zawsze warto pomagać!
Samorząd Uczniowski z opiekunem i Panią Moniką Czerkun.

akcja nakretki 02Akcja „Nakręć się na pomaganie”

Szkoła Podstawowa im. kpt. Stanisława Betleja w Przewozie wraz z Urzędem Gminy w Przewozie uczestniczy w akcji „Nakręć się na pomaganie”. Już kolejny rok uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz miejscowa społeczność zbierają nakrętki, wspierając tym samym Oliwiera Szałęgę – podopiecznego Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Mimo nauczania zdalnego akcja trwa nadal. Pamiętaj, że dobro wraca!

zimaZima ...

Przyszła zima ze śniegiem i mrozem, a tym samym utrudniony dostęp do żywności dla zwierząt i ptaków. Nasi pierwszoklasiści przyszli im z pomocą. Sami wykonali kule z pokarmem dla skrzydlatych przyjaciół i z pomocą nauczycielek zawiesili je na drzewach. Ptaki są zachwycone i już korzystają z tej pomocy.

projekt klimat 01Projekt "Odpowiedź na globalne wyzwania klimatyczne zaczyna się w szkole"

Szkoła Podstawowa w Przewozie zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Odpowiedź na globalne wyzwania klimatyczne zaczyna się w szkole" realizowanym przez Fundację Civis Polonus . Projekt jest współfinansowanym ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
W ramach projektu zostały przeprowadzone dwa audyty klimatyczne w obszarach: jedzenie i energia. W dalszej części realizacji odbyły się trzy apele, na których uczestnicy zostali zapoznani z bieżącymi wyzwaniami i bolączkami środowiska oraz zostali zachęceni do zaangażowania się w działania na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych.

mikojaki 2020Mikołajki w klasach I - III

W dniu 7 grudnia w klasach I - III obchodzone były Mikołajki. Uczniowie m.in. zapoznali się z historią św. Mikołaja, oglądali prezentację multimedialną o Mikołaju i wiosce św. Mikołaja, poznali imiona wszystkich reniferów i śpiewali piosenki oraz samodzielnie tworzyli wizerunki św. Mikołaja. Kto chciał mógł się pochwalić otrzymanymi prezentami z okazji tegorocznych Mikołajek.